Magiczne Ogrody

W dniu 22 września 2015r. grupa dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzicami wyjechała na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. Wyjazd zrealizowano w ramach Gminnego Programu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Starszych na 2015r.

Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów staliśmy się częścią niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów mieszkają olbrzymie smoki, skrzaty, Bulwiaki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i strzegące ogrodu Krasnoludy. Pierwszym przystankiem naszej przygody był dom Czarodzieja o którym opowiadał przepiękny Ptak przewodnik. Kolejno zobaczyliśmy ogromne marchewki i strzegące ich króliki, obudziliśmy także Mordole w ich domku. Zwiedziliśmy także robankowe wzgórze, a także Krasnoludzki Gród. Każdy z uczestników mógł skorzystać z licznych placów zabaw a najodważniejsi weszli do strasznego Mroczyska i zjechali z ogromnej zjeżdżalni. Całość wyjazdu zakończył smaczny poczęstunek. Kilkugodzinna podróż do Trzcianek koło Janowca z pewnością zapisze się w pamięci drogich dzieciaków. Przez całą podróż po ścieżkach Magicznego Ogrodu nie schodził im uśmiech z ust, podobnie jak dorosłym opiekunom.

Wyjazd został zorganizowany przez Gminny Zespół ds. Pomocy Osobom Niepełnosprawnym przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kowali.