Wietrzne „Cudowne Ogrody”

Za nami III edycja „Cudownych Ogrodów” czyli Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. W dniu 13 maja Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizował w Kowali wydarzenie artystyczne na skalę regionu radomskiego. Przyjechali do nas goście m.in. z Szydłowca, Jedlanki i Pionek. Tegoroczna odsłona spotkania zyskała przydomek – „wietrzna” za sprawą pogody jaka towarzyszyła uczestnikom podczas występów na Muszli

Impreza ruszyła o godz. 11.00. Po uroczystym otwarciu, podczas którego przemawiał zastępca Wójta Gminy Kowala Pan Dariusz Bulski, nastąpiły występy artystów. Spotkanie poprowadził sympatyk ośrodka, znany i lubiany radiowiec – Wojciech Szymański, który towarzyszy Cudownym Ogrodom od początku.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Środowiskowy Dom Samopomocy z Jedlanki. Zespół „Przyjaciele” zaprezentował taneczno-wokalne show zatytułowane „Pomimo burz”.

Następnie na scenie pojawiła się grupa „Mamma mia” ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu „Razem” z Radomia. Wtedy z głośników poleciały dobrze wszystkim znane przeboje Abby.

W biesiadny klimat wprowadziła widownię „Kapela z Leśnej” reprezentująca Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pionek.

Jako czwarte wystąpiło koło muzyczne z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. Była to prezentacja taneczna pod tytułem „Muzyka klasyczna solo i w zespole”.

Pierwszą część przeglądu zamykał występ Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. im. Janusza Korczaka z Radomia pt. „Zaczarowany kwiat”.

W przerwie „Cudownych Ogrodów” uruchomiono plenerową kawiarenkę – na artystów czekała kiełbaska z grilla, ciasta i pączki oraz popcorn. Był to czas nie tylko na posiłek i odpoczynek.

Pracownicy ośrodka przygotowali dla gości również kilka dodatkowych atrakcji: malowanie twarzy, rzeźby z balonów oraz bańki mydlane. W nawiązaniu do nazwy wydarzenia, organizatorki miały na głowach kapelusze udekorowane kwiatami.

Drugą część spotkania otwierał występ zespołu instrumentalno-wokalnego „Sezam” z WTZ przy Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Szydłowcu, którzy wykonali kilka znanych piosenek. Następnie Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy odegrał przedstawienie „Rycerz Roman i Julianna”. Zabawny występ sprawił, że publiczność śmiała się do łez.

III Cudowne Ogrody zakończyły się tanecznym występem grupy „Misz masz” z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Radomiu.

Wszystkie grupy artystów zostały nagrodzone jednakowymi prezentami. W tym roku były to ceramiczne wazony.

Inicjatorką i koordynatorką przeglądu jest Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali, która w tym roku chcąc aktywnie włączyć szkoły z terenu gminy Kowala w to wydarzenie, zorganizowała konkurs reporterski dla uczniów. Zadaniem uczniów było wcielenie się w role reporterów i zrobienie relacji z Cudownych Ogrodów. Efekty pracy dzieci oceni jury, a najlepsza relacja zostanie zaprezentowana na holu budynku UG w Kowali.

W imprezie wzięło udział 260 osób. To jedno z największych wydarzeń organizowanych przez GOPS w Kowali.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.